Profesjonalny dobór soczewek kontaktowych

Profesjonalny dobór soczewek kontaktowych, najnowsza generacja AIR OPTIX; teraz także dobór soczewek kontaktowych(CYLINDRYCZNYCH) astygmatycznych AIR OPTIX for ASTIGMATISM Uwaga! Mamy w ofercie również SOCZEWKI PROGRESYWNE (kontaktowe) Przy wizycie lekarskiej soczewki kontaktowe (miesięczne) plus płyn gratis.
okulista-kwidzyn.pl » Salon Optyczny » Soczewki Kontaktowe

Soczewki kontaktowe

AIR OPTIX™ – nowa rodzina „oddychających” soczewek kontaktowych.

We wrześniu 2006r. firma CIBA Vision wprowadziła na Polski rynek wspólną nazwę AIR OPTIX™ dla rodziny nowej generacji silikonowo-hydrożelowych soczewek kontaktowych.

Oddychające soczewki kontaktowe nowej generacji wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego zostały zaprojektowane, by zredukować ilość objawów wynikających z niedoboru tlenu w rogówce oka. Im więcej tlenu dotrze do oka, czyli im mniej zostanie zatrzymane przez soczewkę, tym oko będzie zdrowsze. Do tej pory CIBA Vision oferowała dwa rodzaje soczewek nowej generacji: AIROPTIX™ do noszenia w trybie dziennym i elastycznym oraz Night&Day™ do ciągłego noszenia do 30 dni i nocy. Od września produkty te należą do jednej rodziny AIR OPTIX™. Soczewki AIROPTIX™ zmieniły nazwę na AIR OPTIXTM, a dotychczasowe soczewki Night&Day™ na AIR OPTIX™ Night&Day™.

Wprowadzenie nowej nazwy dla rodziny „oddychających” soczewek kontaktowych podkreśla najważniejszą cechę tych produktów: dużą przepuszczalność tlenu. Rodzina AIR OPTIX™ to zdrowe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy noszą soczewki kontaktowe przez wiele godzin dziennie, dużo czasu spędzają przed komputerem oraz w klimatyzowanych zadymionych pomieszczeniach. Dodatkowo dzięki nowej nazwie konsumenci mają możliwość łatwiejszej identyfikacji „oddychających” soczewek firmy CIBA Vision.

AIR OPTIX™ to nowej generacji soczewki kontaktowe stworzone z materiału silikonowo-hydrożelowego, który zapewnia oczom do 5 razy więcej tlenu w porównaniu z tradycyjnymi soczewkami hydrożelowymi. Współczynnik przepuszczalności tlenu w soczewkach AIR OPTIX™ wynosi 138 Dk/t. O tak wysokim wskaźniku w decyduje rewelacyjny, nowy silikonowo-hydrożelowy materiał - lotrafilcon B. Unikalna struktura molekularna tego materiału ma dwa systemy kanalików, które pozwalają na to, by tlen przenikał przez soczewkę. Dzięki modyfikacji powierzchni plazmy do soczewki przywiera znacznie mniej osadów białkowo-lipidowych. AIR OPTIX™ umożliwiają zupełnie nowy sposób noszenia soczewek kontaktowych przez cały długi dzień. Można w nich nawet spać do sześciu nocy w miesiącu!

AIR OPTIX™ dostępne są w poręcznych 3-sztukowych lub ekonomicznych 6-sztukowych opakowaniach w mocach sferycznych od +6.00D to -10.00D (co 0.25D).

AIR OPTIX™ NIGHT&DAY™ dzięki technologii opatentowanej przez CIBA Vision są przełomem w kategorii soczewek do ciągłego noszenia. W porównaniu ze zwykłymi soczewkami hydrożelowymi przepuszczają one do 6 razy więcej tlenu do oczu, nawet gdy powieki są zamknięte. Zdolność przepuszczania tlenu przez soczewki AIR OPTIX™ NIGHT&DAY™, w tym również podczas snu, utrzymuje się na poziomie 175 Dk/t. O wysokiej przepuszczalności tlenu tych soczewek decyduje dwufazowy materiał – lotrafilcon A o strukturze składającej się z gęstej siatki hydrożelowych kanalików wewnątrz fluorosilikonu. W porównaniu do wcześniejszych soczewek, gdzie tlen musiał najpierw rozpuścić się we łzach i razem z nimi przedostać się przez soczewkę do rogówki, przewodzenie tlenu zostało znacznie uproszczone. Faza silikonowa przepuszcza tlen, natomiast hydrożelowa przewodzi wodę i jony. Zapewnia to jednocześnie wyjątkowo wysoką przepuszczalność tlenu i optymalne poruszanie się soczewki na powierzchni gałki ocznej. Soczewki te nie wymagają codziennego czyszczenia i dezynfekcji, a co za tym idzie, zostały również zredukowane koszty związane z zakupem płynów pielęgnacyjnych. Komfort stosowania soczewek typu AIR OPTIXTM NIGHT&DAY™ przez 30 dni i nocy bez przerwy przyczyni się do zmiany trybu życia wielu osób i jest nieomal równoznaczny z zapomnieniem o wadzie wzroku. Soczewki te mogą stosować również pacjenci z nadwrażliwością na składniki preparatów pielęgnacyjnych oraz w trybie dziennym pacjenci ze skłonnościami do "suchego oka".

AIR OPTIXTM NIGHT&DAY™ dostępne są w poręcznych 3-sztukowych lub ekonomicznych 6-sztukowych opakowaniach w mocach sferycznych od +6.00D to -10.00D (co 0.25D).

CIBA Vision oferuje szeroką gamę soczewek kontaktowych i środków do ich pielęgnacji. Celem firmy jest zapewnienie maksymalnego komfortu i higieny użytkownikom soczewek kontaktowych. Oferta CIBA Vision jest bardzo zróżnicowana, począwszy od soczewek konwencjonalnych specjalnego zastosowania poprzez soczewki planowej wymiany: najnowsze zdobycze technologii i wiedzy optycznej – rodzina soczewek jednodniowych Focus® DAILIES®, oddychające soczewki nowej generacji AIR OPTIXTM i AIR OPTIXTM NIGHT&DAY™, dla zmiany koloru lub nadania głębi spojrzeniu soczewki FreshLook®. Produkty CIBA Vision są dostępne w ponad 70 krajach.